Artykuły

Masz prawo do mediacji

           Stowarzyszenie Mediatorzy Polscy w ramach projektu „Nie taki konflikt straszny” przeprowadziło 20 października br. warsztaty wykorzystujące metodę dramy z młodzieżą trzecich klas Gimnazjum w Cieszanowie. Warsztaty pt. „Nie taki konflikt straszny” miały na celu przełamanie stereotypowego myślenia młodych ludzi o konflikcie, jako sytuacji tylko negatywnej, uświadomienia im, że zdarzenia konfliktowe są naturalnym elementem całego naszego życia i mogą nieść ze sobą szanse a nie tylko zagrożenia. Projekt przyczyni się także do rozwoju umiejętności społecznych wśród młodych.

           Zajęcia z młodzieżą prowadzone były jedną z najbardziej efektywnych metod edukacyjno-profilaktycznych – metodą dramy. "Młodzież z dużym zaciekawieniem i otwartością podeszła do warsztatów, chętnie angażowała się w odgrywanie ról, eksperymentowała z ruchem, ciałem, dobrze się przy tym bawiła.” – mówi Monika Kaczkowska, prowadząca warsztaty w Gimnazjum w Cieszanowie.
          Czy uda się osiągnąć cel warsztatów dzięki zastosowaniu metody dramy? To pokaże czas i kolejne zaplanowane warsztaty - mówi trenerka -Justyna Dąbrowska.

powrót>>

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Maj 2017
Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Kontakt

Publiczne Gimnazjum
w Cieszanowie - Nowym Siole
37-611 Cieszanów
Nowe Sioło os. 15
tel./fax 16 6311039
gimcieszanow@wp.pl